Ogrody wertykalne VertiGarden

Zielone ściany VertiGarden – najprostszy, najbardziej opłacalny sposób na stworzenie ogrodu wertykalnego.Ogrody wertykalne mogą być częścią każdego ogrodu. Modułowy system jest prosty i łatwy w użyciu i może być zamontowany w każdym dostępnym miejscu.
Zintegrowany system nawadniania w skuteczny sposób wspomaga optymalny wzrost roślin w pionie.Wertykalne ogrody i „zielone” ściany budynków stały się znakiem współczesnego czasu i przyszłości”. Do tej pory system ogrodów wertykalnych był bardzo drogi, wykonanie go było bardzo pracochłonne. VertiGarden oferuje wykonawcom i hobbystom niedrogie rozwiązanie, by osiągnąć zamierzony efekt Ogrodu wertykalnego.Każde miejsce można ożywić montując w nim VertiGarden.

Ogrody Wertykalne są na TOPIE – u profesjonalistów i hobbystów. Moduły*VertiGarden można stosować w wielu miejscach, także na niewielkich powierzchniach.

Główne zastosowania VertiGarden

  • Balkony i pomieszczenia: obsadzone kwiatami, ziołami, warzywami, zimoodpornymi bylinami i wieloma innymi gatunkami.
  • Tarasy, pergole, zazielenianie gabionów: odkryjcie Państwo różnorodność zastosowania.
  • Pomieszczenia w firmach, restauracjach, obiektach użyteczności publicznej: roślinność tropikalna i kwiaty.
  • Targi, imprezy okolicznościowe, wystawy: obsadzone roślinami w zależności od pory roku i regionu.

 

Moduł VertiGarden moga Państwo otrzymać jako gotowo zazieleniony element lub do samodzielnego obsadzania.

VertiGarden jest łatwy do wykonania dla każdego: proste w montażu * obsadzaniu* pielęgnacji * podlewaniu!
Nadaje się idealnie do użytkowania przez wiele sezonów.
Odkryjcie Państwo sami możliwości zastosowania ogrodów wertykalnych*VertiGarden!

System modułowy

VertiGarden wspaniale nadaje się do tworzenia wielu niepowtarzalnych kompozycji kwiatowych. Może być stosowany jako pojedynczy element lub być wieloelementowy.

Każdy moduł VertiGarden ma wymiary 500mm x 400mm o głębokości ok. 90 mm. Każdy moduł składa się z zewnętrznej metalowej ramy, tacy do roślin, pokrywy, górnej siatki oraz wbudowanego wewnętrznego system nawadniania.

Aby zapewnić równomierne rozmieszczenie roślin taca do roślin jest podzielona wewnętrznie na cztery części. Każda część ma dwa wbudowane kroplowniki i otwory drenażowe. Do każdego modułu potrzebne jest 10 litrów dobrej jakości kompostu i 16 roślin.

Moduł VertiGarden został tak zaprojektowany, aby stworzyć łatwy w wykonaniu, różnorodny system nasadzeń. Może on być wielokrotnie używany.
Może w nim rosnąć szeroka gama roślin ozdobnych i jadalnych, jednorocznych i wieloletnich.

VertiGarden tworzy kolorowe, pionowe sezonowe ogródki, obsadzane wiosną i jesienią zapewniające ciągłość wzrostu roślin latem i zimą.

W modułach VertiGarden można łatwo przesadzać rośliny, jak również pozostawiać je przez wiele sezonów. Są szybkie i łatwe do zawieszenia, dzięki czemu już zimą można hodować moduł gotowy do zawieszenia w dogodnym terminie.

Innowacyjny system

Każdy moduł VertiGarden ma w komplecie z własnym systemem nawadniania i mocowania ścienne. Do każdego , modułu potrzeba około 10 litrów kompostu i 16 roślin. Polecamy również zastosowanie nawozów wolnodziałających. Podczas wzrostu do momentu przekorzenienia modułu uprawiane są w pozycji poziomej i dopiera, gdy rośliny są zakorzenione, moduł VertiGarden jest gotowy do powieszenia.

Woda dostarczana jest do ogród wertykalnego poprzez wbudowany system kroplowników.W tym celu można użyć zbiornik na wodę.Przy więcej niż 3 połączonych ze sobą modułach system dobrze jest podłączyć do automatycznego nawadniania.

Zbiornik na wodę napełniamy z węża lub konewką. Wężyki nawadniające łączymy od dolnej części zbiornika na wodę do górnej części pierwszego modułu z roślinami.

Drugi moduł można zawiesić pod pierwszym modułem i połączyć dolny wężyk pierwszego modułu z górnym następnego. Nawadnianie do kolejnych modułów łączymy w ten sam sposób.

Zbiornik na wodę posiada 3 otwory w pokrywie. W tych otworach możemy umieścić 3 rośliny o śr. bryły korzeniowej 9cm i w ten sposób zamaskować zbiornik na wodę.

Łatwe w obsadzeniu

Moduł VertiGarden jest przeznaczony do obsadzania między innymi małymi sadzonkami. Czas sadzenia i uprawy jest taki sam jak obsadzanie skrzynek balkonowych lub ampli. Po obsadzeniu modułu musi być on uprawiany w odpowiednich warunkach około czterech tygodni, aby umożliwić roślinom dobre ukorzenienie się, by nie wypadały po powieszeniu.

W zależności od gatunków roślin użytych do nasadzeń należy pamiętać o wiosennych przymrozkach i zapewnić im optymalne warunki. W tym okresie moduł jest uprawiany w poziomie. Podlewanie odbywa się w tradycyjny sposób jak w każdym innym pojemniku.

Zaletą systemu jest to, że można w nim sadzić również większe rośliny, np. z doniczek ośr. 9 cm, tak więc możemy sadzić również późną wiosną lub wczesnym latem. Co więcej, gdy sadzimy większe rośliny moduł możemy zaraz powiesić!

VertiGarden może być również obsiewane bezpośrednio dużą ilością gatunków, takich jak np. nasturcja Basket Sweet Peas.

Pełna instrukcje montażu i nasadzeń jest dołączona do każdego modułu VertiGarden

Proponowane gatunki roślin

  • Kwitnienie letnie:
    Angelonia, Bacopa, Begonia, Bidens, Brachyscome, Calibrachoa, Fuschia, Impatiens, Ivy Geraniums, Lobelia, Nasturtiums, Petunia, Verbena, sałata, truskawki, pomidory i zioła.
  • Gatunki jesienne, zimowe i wiosenne:
    Ajuga, Artemesia, Aubretia, Erysimum, Euonymus, Hedera, Helichrysum, Heuchera, Lamium, Lysimachia, Salvia, Santolina, Sedum, Sepmervivum, Thymus, Veroniva, Vinca, and Viola oraz zioła: mięta, organum czy rozmaryn.

W praktyce do ogrodu wertykalnego mogą być wykorzystane wszystkie gatunki o zwisającym pokroju.

Nawadnianie

Podczas wzrostu i ukorzeniania rośliny podlewane są w module pozycji w pozycji poziomej w tradycyjny sposób konewką. Po zawieszeniu VertiGarden , korzystamy z wewnętrznego systemu nawadniania dołączony do każdego modułu, jak opisano poniżej.

System modułowy linii do nawadniania, które są umieszczone w substracie składa się z wężyka o śr. 4.6 mm i z 8 kroplowników, które dostarczają wodę bezpośrednio do korzeni. Moduły można ze sobą połączyć tak, aby woda płynęła z jednego modułu do drugiego.

Od zewnątrz dostarczamy wodę stosując dodatkowo zbiornik na wodę np. do 2 modułów, ale dla większej ilości modułów używamy zestawu nawadniania, wodę dostarczamy pod ciśnieniem (do 1,5 bar).
Istnieje cały szereg systemów automatycznego nawadniania. Systemy te mają w komplecie regulator ciśnienia i reduktor do podłączenia do modułu.

GermanPoland